Text size

 

 

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian
wtorek 19 wrzesień 2017

Utrudnienia w ruchu na ul. Porzeczkowej

W związku z kontynuacją robót zwiazanych z budową kanalizacji sanitarnej od dnia 18.09.2017 r. do dnia 30.09.2017 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na odcinku ul. Porzeczkowej.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z o. o. 44-300 Wodzisław Śląski ul. Marklowicka 15.

kanalizacja porzeczkowa 2017 copy

II Marklowicki Zlot Motocykli

Znamy już trasę przejazdu II Marklowickiego Zlotu Motocykli!

Wyruszamy o 16.00 ze Słonecznej Wyspy przy ul. Wyzwolenia, dalej przejazd powiedzie przez: ul. Krakusa, ul. K. Szymanowskiego, ul. Grodzisko, ul. Łużycka, ul. Marklowicka, ul. Wyzwolenia, ul. Wiosny Ludów, ul. Kormoranów, ul. T. Zana, ul. Wyzwolenia i zjazd na Słoneczną Wyspę. Uczestników prosi się o przybycie na miejsce zbiórki co najmniej 15 minut przed planowanym startem.

II MarklowickiZlot Motocykli

Parafianie podziękowali za 30 lat istnienia Parafii.

Uroczysta Msza Święta dziękczynna a po niej festyn i mnóstwo radości. Tak parafianie parafii pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny świętowali 30-lecie jej istnienia.

W sobotę 9 września na uroczystej Mszy św. zebraliśmy się by podziękować Bogu za 30 lat przyjmowania płynących do nieba modlitw, z tego właśnie miejsca, na ul. Bławatkowej w marklowickich Chałupkach.

Należy przypomnieć, że do chwili ustanowienia parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Chałupki należały do parafii św. Stanisława B. i M. w Marklowicach. Już od lat 70-tych w niedzielę i święta odprawiano Msze św. w domu rodzeństwa Matyldy, Wincentego i Emanuela Zamarskich. W latach 1985-1986, dzięki inicjatywie ówczesnego proboszcza w Marklowicach ks. Kazimierza Kopcia i pomocy parafian z Chałupek na miejscu tego domu została zbudowana duża kaplica. Kaplicę poświęcił 8 września 1985 r. biskup katowicki Damian Zimoń. Tymczasowa parafia została ustanowiona 19 kwietnia 1987 r. zaś pełne prawa ta jednostka administracyjna Kościoła katowickiego otrzymała 31 lipca 1988 r., kiedy to dekretem biskupa katowickiego erygowano parafię, a jej pierwszym proboszczem został ks. Jan Teska.  W 1993r. rozpoczęto rozbudowę świątyni. Prace zakończono na przełomie maja i czerwca 1997 r. Od 1 sierpnia 2004 r. proboszczem jest ks. Marek Macewicz.

30-lecie nnmp 1 30-lecie nnmp 2 30-lecie nnmp 3

Czytaj więcej: Parafianie podziękowali za 30 lat istnienia Parafii.

Utrudnienia w ruchu na ul. Zana i ul. Kormoranów

W związku z przystąpieniem do robót remontowych związanych z naprawą drogi od dnia 7 września do dnia 13 września 2017 r. wystapią utrudnienia w ruchu na odcinku ul. Zana i ul. Kormoranów.

Utrudnienia w ruchu

Informacja w sprawie wsparcia finansowego dla poszkodowanych rolników

Uprzejmie informuję, że na stronach internetowych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłoszono formy wsparcia finansowego dla poszkodowanych rolników tegorocznymi niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi, i są to:
1. Uchwała Nr 129/2017 Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie ustanowienia programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowane wystąpieniem w sierpniu 2017 r. huraganu, gradu lub deszczu nawalnego, więcej szczegółów można znaleźć pod linkiem:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne-pomoc

2. Ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnoszące się do poszkodowanych tegorocznymi przymrozkami wiosennymi producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej, powstały szkody w wysokości co najmniej 70% danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy. Wnioski o udzielenie pomocy można składać w terminie od 13-27 września 2017 r. do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, więcej szczegółów pod linkiem:

Czytaj więcej: Informacja w sprawie wsparcia finansowego dla poszkodowanych rolników

Rusza II Edycja konkursu "Wybieram Wybory"

Konkurs, organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze, jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególności dotyczącego wyborów samorządowych, propagowanie idei udziału w tych wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Szczegóły i niezbędne dokumenty dostępne na stronie: Wybieram Wybory

wybieram wybory ii

Więcej artykułów…

  1. Zawody na nartorolkach 2017
  2. Zawody na nartorolkach - plan
  3. Zostań Mażoretką!
  4. Witaj Szkoło!
  5. Siatkówka plażowa 2017 r.

Strona 1 z 35

harmonogram

kurier marklowicki

inwestycje

gospodarka odpadami
Deklaracje - 32 4592817
Informacje techniczne 32 4592835

sip

ochrona zwierzati

pogoda

BADZ EKO

stacja
budynek

Miasta Partnerskie

Miasta partnerskie

Czechy - Stonava Francja -Barlin

 

 

morawskie wrota

logo euroregion silesia
mzwik

Adres

Urząd Gminy Marklowice
ul. Wyzwolenia 71
44-321 Marklowice

Kontakt

tel. (+48 32) 45 92 800
fax. (+48 32) 45 92 802
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Urząd Gminy czynny:

GODZINY URZĘDOWANIA

pon. wto. śro. od godz. 7:30 do godz. 15:30
czwartek od godz. 7:30 do godz. 17:00
piątek od godz. 7:30 do godz. 14:00